Menu
Marobex - Radom
ul. Północna 30
tel. +48 3441734

WITRAŻE

Witraże  to eleganckie i bardzo efektowne zdobienie szkła. Dzięki przenikaniu i rozpraszaniu światła przez barwne elementy witraże nadają niepowtarzalny klimat pomieszczeniu. Są ciekawym wykorzystaniem wolnej przestrzeni. Nadają się do użytku zewnętrznego, jak i wewnętrznego pomieszczeń. Z uwagi na wytrzymałość na różne warunki atmosferyczne m.in. deszcz , niskie i wysokie temperatury mogą być stosowane w oknach, ogrodach zimowych, efektownych i reprezentacyjnych drzwiach wejściowych. Zastosowanie witrażu jako detalu architektonicznego przy przeszkleniu choćby częściowo ścianki działowej czy świetlika, daje możliwość ciekawego wykorzystania przestrzeni, co zdobi pomieszczenie i nadaje wnętrzu charakter. Witraże mogą być stosowane zarówno  przy aranżacji obiektów nowoczesnych, jak i stylowych. Ze względu na swoją uniwersalność są ozdobą frontów meblowych, drzwi, okien, świetlików. Każdy witraż można zastosować do nietypowych wymiarów szyb – od dużych powierzchni okiennych po malutkie szybki meblowe.
W ofercie naszej znajdziecie Państwo kilkaset wzorów, z których na pewno wybierzecie Państwo coś dla siebie.

 
Wykonujemy witraże : 

  • z zastosowaniem beveli - tego typu witraże eksponują grę światła i dają efekt trójwymiarowości. Do wykonania stosuje się  bevele -  fazowane elementy szklane, które łączy się ze sobą i przykleja (nakłada) na taflę szkła fazowanego, a następnie łączy taśmą ołowianą. W taki sposób uzyskujemy wyrób o bardzo wysokiej jakości.  Oferujemy szeroką gamę  beveli , ponad 250 wzorów różnych rozmiarów i kształtów. Pod względem kolorystyki posiadamy  bevele barwione w trzech odcieniach: brązowym, niebieskim i zielonym  + z folią. 
  • metodą tradycyjną -  z zastosowaniem różnych barw oraz rodzaju szkła zdobnego i szlifowanego, które łączone jest ze sobą taśmą ołowianą. Wykonujemy szeroki wachlarz wzorów ze szkła witrażowego. Proponujemy także witraże wykonywane przy użyciu folii witrażowych i taśm ołowianych, występujących w szerokiej palecie barw. Folie występują jako przezroczyste, nieprzezroczyste, marmurkowe i jednolite. Efekt marmurkowych i przezroczystych folii dodaje głębi i sprawia wrażenie witrażu wykonanego metodą tradycyjną ze szkła. Do wykonania tego typu witraży stosujemy 200 rodzajów folii, które są trwałe, odporna na wilgoć oraz niskie i wysokie temperatury, nie kurczą się co potwierdza fakt iż stosowane są na całym świecie i w najbardziej zróżnicowanych warunkach klimatycznych. Folie produkowane są z najwyższej jakości poliestru zabezpieczonego kilkoma warstwami filtrów UV, które chronią kolor przed wyblaknięciem. Zastosowanie takiej metody pozwala na uzyskanie estetycznego i trwałego wyrobu w przystępnej cenie.

 

Ilość zdjęć: 93

 

P.P.U.H. "Marobex" ul. Północna 30 (obok kościoła w Rajcu) 26-600 Radom

  www.prestiz.pl